KNS
Jakie okna wybrać? Na co zwrócić uwagę

Jakie okna wybrać? Na co zwrócić uwagę


Przystępując do wyboru odpowiednich produktów stolarki otworowej (okna, drzwi oraz dodatki w postaci nawiewników, czy rolet itp.) trzeba mieć świadomość, że jest to jeden z najważniejszych wyborów związanych z realizacją nowej inwestycji lub jej remontem (budynek mieszkalny, czy przemysłowy). KNS Śląska Fabryka Okien oferuje produkty wykonane z wysokogatunkowego tworzywa PVC, które według przeprowadzonych badan wybiera ponad 70% kupujących.


Nikt z nas nie czuje się dobrze, kiedy w swoim domu nie odczuwa komfortu z posiadania pewnych rzeczy, które powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i ładne. A z tymi podstawowymi cechami powinny się kojarzyć okna. Ale nim do tego dojdzie, musimy zastanowić się nad rozplanowaniem okien już na etapie projektowanie budynku, aby można zobaczyć przygotowaną wizualizację architektoniczną (nasz projekt domu na ekranie komputera) i ewentualnie coś jeszcze zmienić przed samym etapem montażu.

Profile PVC

Jest to rodzaj kształtownika na bazie którego wyprodukowana jest rama okienna. Dodatkowo, z tego kształtownika wykonuje się także profile ramy skrzydła, profile ramy ościeżnicy czy profile listwy przyszybowej). Z każdego profilu można zbudować kilka systemów produkując różne okna posiadające różne parametry. Profil PVC wytwarzany jest z wysokogatunkowego i bardzo trwałego tworzywa sztucznego, przy zastosowaniu specjalnych domieszek, które nabłyszczają, stabilizują i utwardzają. Profile posiadają różną konstrukcję, liczbę oraz układ komór (mogą mieć ich od 5 do 8-komorowych).

Szyby

W dzisiejszej produkcji okien używa się tzw. szyb zespolonych. Są to bardzo trwałe i hermetyczne układy zbudowany z dwóch lub więcej tafli szkła. Przestrzeń między szybami jest zamknięta a wewnątrz niej osuszane jest powietrze lub gaz. Oddziela je ramka dystansowa, która może być aluminiowa lub wykonana ze specjalnego tworzywa sztucznego. Dzięki ramce dystansowej powietrze, które jest zamknięte pomiędzy szybami wolne jest od wilgoci. Szyby dzielą się na: ciepłochłonne (ze szkłem niskoemisyjnym), antywłamaniowe (ze szkłem warstwowym) oraz takie, które posiadają szkło ornamentowe i samoczyszczące.

 

Okucia

Stanowią one najważniejszą część każdego okna. Można wręcz powiedzieć, że stanowią podstawę naszego bezpieczeństwa jeżeli chodzi o okna. Wpływają także na komfort i funkcjonalność użytkowania. Okucia są montowane standardowo, ale warto wybrać takie, za które będziemy pewni. Dlatego należy wybierać okucia renomowanych, światowych producentów. Ważne jest, dla dobrego funkcjonowania okuć, aby raz do roku je regulować i smarować. Warto zapytać, czy na okucia otrzymamy osobną gwarancję, gdyż często zdarza się tak, że przy nieumiejętnym użytkowaniu, to właśnie one najczęściej ulegają awariom. Na dzień dzisiejszy montuje się w oknach wyłącznie okucia obwiedniowe – obwodowe. Są zamieszczone na całym obwodzie okna. Ich zadaniem jest zapewnienie mu szczelności oraz wzmocnienia chroniące przed wyważeniem. Dzięki odpowiednim okuciom możliwe jest także otwieranie okien używając tylko jednej klamki.

 

Uszczelki

Odpowiadają za uszczelnianie ruchomych części okna w ramie, aby nie dochodziły do środka niekorzystne czynniki z zewnątrz (przeciekanie wody, ograniczenie hałasu, kurzu oraz wszelkiego rodzaju pyłów). W oknach stosowane są następujące rodzaje uszczelek: przyszybowe, przylgowe, środkowe. Uszczelki zrobione są z tworzywa, którego międzynarodowa nazwa brzmi EPDM. Są odporne na warstwę ozonową, na promieniowanie UV, na środki rozpuszczalne. Są także bardzo trwałe i elastycznie pracują  w zakresie temperatur od -50°C do +100°C.

Okna PCV KNS Śląskiej Fabryki Okien to najlepszy wybór w stosunku relacji jakości do ceny. Posiadają:

– renomowane profile, spełniające najwyższe standardy klasy A – najlepsza klasa profili stolarki otworowej
– aprobaty Instytutu Techniki Budowlanej
– bardzo dobre współczynniki przenikania ciepła Uw osiągające nawet do 0,9 W/m²K przy zastosowaniu potrójnego oszklenia i klina docieplającego wypełniającego komorę
– doskonała wytrzymałość, termoizolacja i duże oszczędności ciepła
– bardzo dobre walory energooszczędne produktów przeznaczonych do domów pasywnych
– idealne parametry izolacyjności cieplnej, dzięki oszkleniu o grubości od 24 do 50 mm
– specjalne układy uszczelek odpowiadające za idealną izolację akustyczną i cieplną oraz doskonałą szczelność
– specjalne wzmocnienia stalowe zapewniające stabilność statyczną i długookresową trwałość
– profile o szerokości nawet do 90 mm z ilością komór od 5 do 6
– wysokość boczną profili skrzydła i ramy nawet do 118 mm, dzięki temu możliwa jest większa powierzchnia szyby oraz doskonałe doświetlenie wnętrza
– ścianki zewnętrzne profili o szerokości minimum 3 mm
– komory wewnętrzne profili o szerokości minimum 5 mm
– profile inspirowane stylistyka południowej Europy oraz wzornictwem klasycznym
– konstrukcje o wyrafinowanym kształcie i układzie komór
– gładkie i proste powierzchnie profili ułatwiają pielęgnację bez potrzeby konserwacji
– możliwość zamocowania dodatkowych nośnych elementów okuć we wzmocnieniu stalowym
– nowatorski klin docieplający
– duży wybór ornamentów, szprosów, słupków w skrzydle, poszerzeń, łączników, klamek i okuć
– szeroki wybór szyb (dźwiękochłonne, antywłamaniowe, zbrojone, mrożone, lustra weneckie, wkłady 3-szybowe)
– bogata paleta kolorów i wzorów (możliwość zastosowania różnych kolorów na zewnątrz i na wewnątrz budynku – dwa inne kolory oklein)

 

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more