KNS
Nowość – system pergol MB-OpenSky 140 

Nowość – system pergol MB-OpenSky 140 


Pergola – kilkanaście metrów dodatkowej powierzchni na zewnątrz domu, czy wokół lokalu, to gwarancja możliwości wyjścia na świeże powietrze niezależnie od warunków pogodowych.

 

Czy w XXI wieku pergola to pożądany atrybut nowoczesnego budownictwa czy jedynie stylowe „widzimisię”?

Otóż jest to wszechstronne rozwiązanie, stworzone z myślą o zadaszeniu dużych powierzchni. Ale nie tylko. Dlatego cieszymy się z tej nowości w naszej ofercie i spieszymy, aby opowiedzieć więcej na temat pierwszej pergoli na rynku sprzedawanej w formie systemu.

 

   

MB-OpenSky 140

Co wiemy już dzisiaj o pierwszym systemie pergol? To, że w przypadku budownictwa jednorodzinnego, jak również komercyjnego (kawiarnie, restauracje) – sprawdzi się tak samo dobrze. A nowoczesne wzornictwo, ruchome lamele, boczne przeszklenia i panele przeciwsłoneczne dają nieograniczone możliwości aranżacji i wpiszą się w gust nawet najbardziej wymagających inwestorów.

 

Co więcej?

Dzięki wyjątkowo dużym wymiarom jednego segmentu pergoli, bez dodatkowych słupów możemy wykonać konstrukcję o wymiarach: dł. 7 m x szer. 5 m x wys. 3 m. Pergole MB-OpenSky 140 charakteryzują się dużą sztywnością i wytrzymałością – dla największych wymiarów dopuszczalne obciążenie śniegiem to aż 0,72 kN/m², co odpowiada 35-centymetrowej wysokości pokrywy śnieżnej przy jednoczesnym obciążeniu wiatrem o prędkości ok. 110 km/h!

 

 

Dach lameli wyposażony jest w ruchome lamele, pracujące od 0° do 135° przy stopniowej regulacji kąta nachylenia profili, które po zamknięciu tworzą płaską i szczelną powierzchnię. Zaś mechanizm sterowania lamelami, siłownik, ramiona centrala oraz przewody zostały wbudowane w konstrukcję pergoli i są całkowicie ukryte. Ruchome lamele dachowe umożliwiają szczelne zamknięcie, które zabezpiecza przed wodą opadową, a system odwodnienia pozwala na skuteczne odprowadzenie wody opadowej rynnami oraz rurami spustowymi do instalacji burzowej. Sterowanie może być realizowane za pomocą pilota, przełącznika, aplikacji na telefonie lub za pomocą odpowiedniego scenariusza w systemie sterowania domem. W systemie dostępne są również różnego rodzaju czujniki, dbające o komfort użytkownika, w tym: czujnik wiatru, deszczu oraz słońca.

 

System pergol MB-OpenSky 140, jak sama nazwa wskazuje, naprawdę otwiera niebo. I czy słońce, śnieg czy deszcz, każdy użytkownik doceni walory tego rozwiązania architektonicznego.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more