KNS
Okna energooszczędne

Okna energooszczędne


W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu inwestycje wzrasta także rola okien posiadających podwyższone parametry cieplne. Oznacza to, że zmniejszają straty energii i pozwalają zaoszczędzić bardzo wyraźne kwoty na paliwie grzewczym, używanym do ogrzania mieszkania czy domu.

 

Okna energooszczędne charakteryzują się zastosowaniem w procesie produkcji zaawansowanych technologicznie materiałów oraz większej ilości szkła, materiału niezbędne do budowy profili (ze względu na ich większą szerokość) oraz uszczelek, które różnią się pod względem posiadanych właściwości od pozostałych okien. Poszukując okien energooszczędnych należy zacząć od określenia parametrów termicznych jakie nas interesują. Najważniejsze z nich to:

• Uw = współczynnik przenikania ciepła okna
Af  = powierzchnia ramy
Uf  = współczynnik przenikania ciepła ramy
Ag = powierzchnia przeszklenia
Ug = współczynnik przenikania ciepła przeszklenia
Lg = obwód przeszklenia
Ψ = liniowy współczynnik przenikania ciepła dla przeszklenia

 

Należy w skrócie przedstawić podstawowe cechy charakterystyczne, które powinno posiadać każde okno energooszczędne.

• Uw. Jest to parametr oznaczający przepuszczalność termiczną dla całego okna. Jeśli współczynnik ten jest niższy, mniej ciepła „ucieka” z naszego domu. Według obecnych wymagań technicznych okno powinno mieć Uw=1,8 lub 1,7 W/m²K zależnie od regionu.

• Grubość ramy. Jest to czynnik mający bardzo ważny wpływ na termikę okna, gdyż w standardowych oknach grubość ta wynosi średnio 68 mm, natomiast grubość ramy okna energooszczędnego wynosi nawet 100 mm.

• 3-szybowy pakiet szyb zespolonych z wkładką termiczną. Stosowanie tego typu rozwiązania obniża współczynnik przenikania ciepła, co prowadzi do realnego zysku w liczbie 30% uzyskanego z użycia mniejszej ilości paliwa grzewczego.

• Większa ilość uszczelek oraz większa ich łączna powierzchnia. Skutkuje to mniejszą ilością chłodnego powietrza w domu. Standardem w oknach energooszczędnych jest  pojedyncza uszczelka wrębowa o powierzchni styku z ramą 8 mm. Przewagę w omawianych oknach stanowi niewątpliwie innowacyjne rozwiązanie, jakim jest uszczelka krawędziowa oraz uszczelki na połączeniu okapnika i ramy okna.

 

Jeżeli chodzi o stolarkę otworową, to KNS posiada obecnie jeden z najlepszych na rynku produktów, przeznaczonych do wykorzystania w budownictwie energooszczędnym.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi punktami handlowymi.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more