KNS
Okna w pokoju dziecięcym, zwróć uwagę na kilka czynników

Okna w pokoju dziecięcym, zwróć uwagę na kilka czynników


#Parenting niejedno ma oblicze. Przygotowując się do przyjścia na świat dziecka, staramy się zadbać o każdy szczegół. Tymczasem poza urządzaniem „pokoiku”, mało kto zwraca uwagę na rzeczy o wiele ważniejsze, ze względu na zdrowie potomka w długiej perspektywie. Idealne miejsce do zabawy, nauki i wypoczynku w domu powinno uwzględnić wybór odpowiednich okien! Zaskoczony/na?

 

Od okna będzie zależał mikroklimat, komfort życia i bezpieczeństwo dziecka. Ułatwienie koncentracji na pracy czy zabawie, a także w zasypianiu – to wszystko aspekty, na które mają wpływ: zbyt ostre światło słoneczne, brak świeżego powietrza lub chłód, a także hałas. Dlatego wybierając okna do pokoju dziecka, zwróć uwagę na kilka czynników.

 

Okna energooszczędne, o podwyższonej termoizolacji, to nie tylko wymóg nowej normy WT 2021, ale także sposób na dbałość o utrzymanie stałej temperatury i odpowiedniej jakości powietrza, które zapobiegają wysuszaniu skóry i wspierają pracę dróg oddechowych młodego człowieka. W pokoju malucha, gdzie okno nie powinno być otwarte, warto zadbać o instalację automatycznie sterowanych nawiewników higrosterowanych, dzięki którym uchronimy dziecko przed deficytem tlenowym. A co ważniejsze – przed ryzykiem gromadzenia się wilgoci, a w konsekwencji pojawieniem się grzybów, wirusów i bakterii niebezpiecznych dla zdrowia dziecka.

 

Mówiąc o bezpieczeństwie nie wolno pominąć kolejnego istotnego aspektu – dziecięcych zabaw, mogących spowodować przypadkowe uderzenie w szybę. Montując okna odporne na stłuczenie, ograniczamy ryzyko rozpryśnięcia się szyby, czego konsekwencji lepiej sobie nie wyobrażać… Aby zapobiec tym i innym nieszczęśliwym wypadkom, warto zainwestować tutaj także w klamkę z kluczykiem z przyciskiem, skutecznie chroniącą przed przypadkowym otwarciem okna przez dzieci (kluczyk zawsze poza zasięgiem najmłodszych domowników!).

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more