KNS
Termomodernizacja? Wymiana okien na start!

Termomodernizacja? Wymiana okien na start!


Czy wiesz, że ocieplenie budynku najlepiej przeprowadzać wtedy, gdy temperatura powietrza mieści się w przedziale od +5 do +30°C?
Oznacza to, że czerwiec może być idealnym miesiącem na podjęcie prac. Na czele termomodernizacji powinna jednak stanąć wymiana stolarki okiennej. I na ten temat dzisiaj pokrótce się wypowiemy
.

 

Na wstępie warto przypomnieć, że wszyscy planujący ocieplenie budynku muszą wziąć pod uwagę dodatkowy czynnik – nowe wymagania dotyczące energooszczędności, czyli warunki techniczne 2021 (WT 2021)! Stara, nieszczelna stolarka musi odejść do lamusa. Nowe wymagania oznaczają, że inwestor będzie musiał wyposażyć dom w ciepłe okna. Ich współczynnik przenikania ciepła nie będzie mógł przekroczyć 0,9 W/m²K w oknach pionowych i 1,1 W/m²K w dachowych. I choć nowe regulacje nie obowiązują w przypadku już „stojących” budynków to jednak chcąc podnieść komfort termiczny i obniżyć koszty za ogrzewanie należy rozważyć zakup nowych okien.

 

Ponieważ szyby zajmują najwięcej powierzchni, to od nich zależy poziom bariery izolacyjnej – wybór odpowiedniego pakietu szybowego wydaje się tutaj kluczowy. Skracając domysły, informujemy, że norma WT 2021 wymaga pakietów trzyszybowych, dostępnych w ofercie KNS. Trzyszybowe pakiety zespolone aluminium wypełniamy argonem, a zwykłą ramkę dystansową wymieniamy na tzw. ciepłą ramkę, wykonaną z materiału o właściwościach izolacyjnych wyższych niż aluminium. Następnie, podczas procesu produkcji, na wewnętrzną stronę szyby nakładamy powłokę niskoemisyjną, która przepuszcza energię słoneczną z zewnątrz, ale zatrzymuje ciepło emitowane wewnątrz budynku.

 

Wszystko po to, aby móc powiedzieć: KNS dostarcza stolarkę okienno-drzwiową o najwyższych parametrach termoizolacyjnych, podyktowanych aktualnymi wymogami technicznymi, dobrem planety i Waszym zadowoleniem!

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more