KNS
Wnętrza pełne dobrego światła – nowe rozwiązanie w ofercie KNS

Wnętrza pełne dobrego światła – nowe rozwiązanie w ofercie KNS


Nowy system drzwi podnoszono-przesuwnych – VEKAMOTION 82 jest już dostępny w naszej ofercie! W skrócie zapewnia on więcej światła i więcej przestrzeni, bowiem minimalna szerokość tego nowego rozwiązania wynosi 2500 mm, a wykonanie elementów wielkoformatowych jest możliwe nawet w wymiarach do 6,5 × 2,7 m!

System drzwi podnoszono-przesuwnych VEKAMOTION 82 dedykowany jest nowoczesnemu budownictwu i polecany do zabudowy drzwi tarasowych o dużych gabarytach. Dzięki zastosowaniu w produkcji zaawansowanych technologii, osiągnięto unikalną konstrukcję, która spełnia najwyższe wymagania nie tylko użytkowników, ale także architektów i wykonawców.

 

Budowa szklanych przesuwanych tafli, które w efektowny sposób wtapiają wnętrza domu w jego otoczenie, pozwala na przenikanie się przestrzeni. Drzwi w systemie podnoszono-przesuwnym VEKAMOTION 82 wprowadzają panoramiczny widok na otoczenie domu, a więc integrują wnętrze domu z ogrodem.

 

Zalety VEKAMOTION 82

System VEKAMOTION 82 poprawia hydroizolacyjność budynku, a także pozwala budować zgodnie ze standardami budownictwa bez barier! Najnowsza technologia uszczelnienia w tym systemie pozwala osiągnąć przepuszczalność powietrza na poziomie 9A i klasy 4. Dwie uszczelki zapewniają niezawodną hydroizolację między progiem, ościeżnicą i skrzydłem. Są fabrycznie połączone za pomocą wulkanizowanego narożnika, co tworzy bezpieczną i szczelną konstrukcję.

 

Zastosowany tutaj nowoczesny ciepły próg PVC jest przeznaczony zarówno do rozwiązań bezbarierowych, jak i wyższych. Po stronie zewnętrznej VEKAMOTION 82 jest jednolita powierzchnia PVC o wysokości 50 mm, która zapewnia skuteczną hydroizolację, dzięki arkuszom uszczelniającym lub uszczelnieniu płynnemu. Można też zainstalować dodatkową listwę pogodową lub pokrywę wtykową. Ponadto, system pozwala zastosować potrójne szyby o grubości do 54 mm.

 

Przyjemny montaż

Dzięki nowym, poszerzonym stalowym wzmocnieniom zyskujemy uproszczony montaż okiennych rozwiązań osłonowych i łatwiejsze mocowanie prowadnic rolet. Dzięki symetrycznej konstrukcji ramy, przedłużenia można mocować na zewnątrz i wewnątrz bez dodatkowych elementów. VEKAMOTION 82 zastosowany jako stałe skrzydło może być zgrzewany na całym obwodzie. Dzięki symetrycznej konstrukcji ramy, przedłużenia można mocować na zewnątrz i wewnątrz bez dodatkowych elementów.

 

VEKAMOTION 82 to pierwszy system drzwi podnoszono-przesuwnych z PVC przeznaczony do wózków kompaktowych. Ze względu na nieduże wymiary tych wózków, wysokość skrzydła można było zmniejszyć do 86 mm, i tym samym wymiar obszaru środkowego do 92 mm. Został zmniejszony także rowek w profilu konieczny do montażu (22 × 30 mm). To z kolei umożliwiło opracowanie zoptymalizowanego stalowego wzmocnienia skrzydła przesuwnego i stałego, dzięki czemu ciężar szkła jest lepiej przenoszony na próg, a tym samym zwiększa się nośność elementu. Z systemem można zintegrować wszystkie typowe okucia i odpowiednie wózki dostępne na rynku.

 

Słowem, nowy system drzwi podnoszono-przesuwnych VEKAMOTION 82 to więcej światła i przestrzeni, wygoda montażu oraz najlepsza izolacyjność cieplna i akustyczna. A już wkrótce w ofercie VEKAMOTION 82 MAX, czyli wariant dla maksymalnie dużych przeszkleń.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more